Oferta

wydrukuj kartę produktu

Analizator elementarny EA3000 Series

CHNS/O lub N/Protein - Analizator węgla, wodoru, azotu, siarki, tlenu lub białka

Analizatory serii EA3000 firmy EuroVector to nowoczesne, kompaktowe analizatory do pełnego oznaczania CHN, CHNS i tlenu w dowolnych próbkach, zarówno stałych jak i ciekłych.


Analizatory działają na zasadzie znanej metody dynamicznego spalania (TurboFlash™ Combustion), powodującej całkowite spalenie próbki w reaktorze wysokotemperaturowym, po którym następuje dokładne i precyzyjne analizowanie wytworzonych gazów elementarnych.
Metoda jest bardzo szybka, do pełnej charakteryzacji próbki wystarczają 3 minuty, a także łatwa do zautomatyzowania przez zastosowanie autosamplerów do próbek stałych lub cieczy, dzięki temu, że na kilka sekund w reaktorze wytwarza się temperatura ok. 1800ºC, metoda ta pozwala na całkowitą konwersję do gazów elementarnych każdego rodzaju próbek organicznych i nieorganicznych.

Dedykowana kolumna chromatograficzna połączona z wysokiej czułości detektorem TCD zapewnia szeroki zakres pomiarowy od ppm do 100 % zarówno dla azotu jak i węgla. Separacyjna kolumna chromatograficzna jest bardzo ważnym elementem analizatora, ponieważ chromatogram (kształt pików i ich rozdział) jest odzwierciedleniem stanu analizatora i wszystkich jego składników.

Wersja N/Protein analizatora jest o wiele szybszą alternatywą do standardowej analizy Kjeldahla i pozwala w ciągu kilku minut oznaczyć zawartość białka w próbkach.

Wszystkie wersje są dostępne z mikrowagą Mettler Toledo w bardzo konkurencyjnej cenie.